All Music. De groep bestaande uit Oren Schrijver, Edwin Jonker, Joël de Tombe en Jurgen Stein beginnen met het zingen nummers die afkomstig zijn uit musicals, die opnieuw bewerkt en georkestreerd zijn. Met de eerste single,Seasons of love (uit Rent) en het eerste album met de gelijknamige titel blijken dit vooral hele softe bewerkingen te zijn. Ondanks de kwaliteit van de leden blijft een doorbraak uit. Inmiddels is er een nieuwe single “Goud”, een cover van Gold van Spandau Ballet. Een ietwat ruwere sound, Nederlandstalig en geen musicalnummer.
De single wordt 21 januari gepresenteerd in Panama, niet het land, maar de uitgaansgelegenheid in het Amsterdamse havengebied met een miniconcert voorzien van liveband. Het wordt een spetterend optreden, waarbij de wel heel erg softe klanken die we ons van het album herinneren niet meer terug te vinden zijn. Het is duidelijk dat we hier te maken hebben met 4 zeer goede zangers, die zin hebben in dit feestje. Zeker met de liveband komen ze goed tot hun recht. Er worden nummers gebracht van het vorige album, een disco medley, de nieuwe single en de bijbehorende B-kant (“Zij gelooft in mij”) en ander nummers die we wel uit musicals kennen maar niet op het album storten. En af en toe zo’n wetenswaardigheid waarvan we ons nu echt afvragen of we het nu wel of niet willen weten. Als Joel Oren’s solo aankondigt (Elisabeth’s) Er valt een zwarte schaduw blijkt het over Edwin te gaan, en na het nummer nog wat specifieker om welke schaduw het gaat. Hebben zwarte mensen grootste piemels?. Binnen All-Music blijkt dus van wel.
Niet alleen Oren heeft een solo. Ieder bandlid mag een nummer brengen waarin hij de hoofdvocalen volledig voor zijn rekening neemt. Soms zien we de rest in het achtergrondkoortje, of (Oren) aan de percussie. Alle kans dus om te zien wat ze in huis hebben. En die kansen worden ruimschoots gegrepen.
De uiteindelijke mengeling van muzieksoorten wordt een feestje. Op “Zij gelooft in Mij” na, wat ik een totale miskleun vind, klinkt het allemaal erg lekker. Of het nu in het Nederlands of het Engels is.
Kortom, All-Music kan veel meer dan wat ze op het eerste album laten horen. Het All-Music van nu verdient een tweede kans om alle sceptici van het eerste uur te bekeren. Laten we hopen dat ze die kans ook krijgen.
Na de voorstelling spraken we nog kort met de leden van All Music. Sinds het interview dat we met ze hadden nu bijna een jaar geleden is er een hoop veranderd.
Hoe hebben jullie het eerste jaar All Music ervaren.
AM: Het is een fijn en leerzaam jaar geweest. We hebben heel veel opgetreden en dat is wat we nodig hadden. We hadden allemaal afzonderlijk behoorlijk wat podiumervaring maar door dit jaar hebben we ook als groep, door heel veel op te treden, ook heel veel zelfvertrouwen gekregen en geleerd wat we aan elkaar hadden. Alle verschillende soorten optredens die we hebben gedaan, van gala?s tot in-store optredens hebben daaraan hun steentje bijgedragen, en waren leuk om te doen.
De eerste CD en het optreden nu is een wereld van verschil. Dat komt ook omdat we als groep nu ook van elkaar weten wat we aan elkaar hebben, waar we heen willen gaan, wie wat kan zingen. Daardoor krijgt een nummer op het toneel veel meer ballen; de braafheid gaat er een stuk vanaf.
Natuurlijk was het een bewuste keuze om de eerste CD vrij glad te laten klinken. Het was de bedoeling om een zondagmiddag-CD te maken en dat is het ook geworden.Gold is wat minder glad; dat wilden wij ook, en dat is gelukt.
Tijdens het optreden zeiden jullie dat het zingen in het Nederlands er zomaar ineens was. Daar moet toch wel meer achter zitten dan dat.
AM: Het is begonnen met het zingen van ?Zij gelooft in mij? bij Henny Huisman. Na dat optreden vonden we dat met zijn allen toch wel cool. En zo zijn we ook in het Nederlands gaan zingen. Je merkt dat Nederlands toch directer bij de mensen aankomt. Engels wordt vaak wel verstaan, maar het blijft toch meestal bij de klanken. Het is je eigen taal, dus je kunt er duidelijk in zijn, en het kan evengoed mooi klinken.
Verder is ons het zingen in het Nederlands niet vreemd. Dat hebben we allemaal voor All Music ook al gedaan.
De Nederlandse nummers die we hebben gezongen, ‘Goud’, ‘Zij gelooft in mij’, ‘Er valt een zwarte schaduw’ en ‘Ik waak over jou’ zijn allemaal erg verschillend. Daarmee kunnen we toch onze diversiteit laten horen, en ook de livereputatie verbeteren. Mensen luisteren naar de CD en krijgen een mooi geproduceerd maar ook glad geluid te horen, maar we hebben veel meer in huis. Vier stemmen, Oren die goed percussie kan spelen, energie, plezier, en dat moet en wil je ook graag laten zien. Avonden als deze, met een live band als extra, zijn geweldig om te doen.
Hoe staat het met de theatertour.
AM: We hebben wel een paar optredens gedaan in het theater op opengevallen plekken, maar met de tour zelf wachten we nog even. We willen eerst proberen met optredens als deze wat meer bekendheid te krijgen, vooral ook als live-act. De optredens die we gedaan hebben waren wel een beetje als dit optreden; wel iets rustiger zodat de mensen ook wel in de stoel kunnen blijven zitten.
We willen gewoon zo veel mogelijk dingen doen en theater past wel heel goed.
Jullie zitten in een reality-soap. Hoe gaat dat?
Jurgen:De soap is volop bezig. Gisteren waren er nog opnames. Ze zijn op verschillende plekken mee geweest, optredens, repetities, en soms ook op andere plekken. Zo ook bij mijn broer, die een tijd naar het buitenland ging. Dan is het wel gek om zo?n cameraploeg bij je te hebben. Toch ga je er niet extra interessant om lopen doen. Film maar, en gebruik wat je kunt gebruiken. Sommige dingen heb ik teruggezien. Soms grappig omdat ik het al weer helemaal vergeten was en soms denk je ook wel van ojee. Ook een van de redenen om niet alles te zien. Voor een buitenstaander is het leuker denk ik dan voor onszelf. Ik hoef mezelf niet zo nodig op beeld te zien.
Wat na Goud?
AM: We willen nog een hoop doen; veel optreden, een nieuw album, de theatertournee. Maar eerst moeten we zorgen dat Goud goed gepromoot wordt.