Hoewel alle hoofdrollen natuurlijk wel allemaal hun eigen understudies hebben is de rol van koningin Wilhelmina in Soldaat van Oranje eentje die wordt gedeeld. Naast Catherine ten Bruggencate, die de première speelde, wordt de rol ook gespeeld door Anke van ’t Hof. Hoewel ze deze rol al een flink aantal keren speelde, was het op 9 december tijd voor een eigen première.
De reacties op de première waren zeer lovend, waarbij ook Catherine ten Bruggencate de nodige lof werd toegezwaaid. De vertolking van Anke van ’t Hof doet er niet veel voor onder. Ondanks een flink aantal speelbeurten zijn een een paar momentjes waarbij een stukje onzekerheid lijkt toe te slaan, maar over het geheel genomen staat hier weer diezelfde stoere, zich wat plomp bewegende vorstin, die geestig uit de hoek kan komen. Wat voor de cast als geheel geldt, geldt ook voor Anke van ’t Hof: de zang is aanvaardbaar, maar niet heel sterk. Haar solo weet wel haar emoties over te brengen. Ook met deze alternate-koningin is Soldaat van Oranje een sterk gespeelde en zeker overdonderende voorstelling geworden.
Na afloop spraken we kort met Anke van ’t Hof.
is het anders om samen met een ander eenzelfde rol in te studeren
Dat valt wel mee. We hebben niet samen gerepeteerd; ik heb apart van Catherine ten Bruggencate de rol ingestudeerd, samen met regisseur Theu Boerman.
Wilhelmina is een historische figuur. In hoeverre is dat anders spelen dan een uit de fantasie ontsproten rol
Ik heb me voorbereid, en bijvoorbeeld veel gelezen over Wilhelmina. Zo heb ik me het personage eigen gemaakt. Het stugge, de uitstraling maar ook de haar eenzaamheid in Londen.Het is een bewuste keuze om de luchtigheid van de musical vooral bij Wilhelmina te leggen.