Acteur Finn Poncin, die de hoofdrol speelde in de kerstmusical Scrooge (exclusief te zien in het Muziekcentrum, en komende kerstperiode in reprise) en ook te zien is in Harmonie. Deze voorstelling start binnenkort in het Wilmink Theater.
In de Grote Kerk zijn diverse items te zien, maskers, attributen, maquettes van decors bijvoorbeeld, maar de focus ligt vooral op de kostuums. De collectie komt voor het grootste gedeelte uit de collectie van het ‘musicalmuseum’, een initiatief van Marco de Koning, Rudy Hellewegen en Pia Douwes, die vooralsnog in gedeeltes in diverse theaters te zien is.
Kostuums uit My Fair Lady, Miss Saigon, Soldaat van Oranje, en vele andere voorstellingen. Pia Douwes heeft een eigen hoekje. Daarnaast zijn er ook kostuums te zien de de regionale voorstellingen, waaronder ééntje uit Stork die maar één keer is gedragen (en dus nooit in de voorstelling te zien was). Van zo dichtbij zag je ze nooit, en je kunt dus de details mooi zien. Marco de Koning geeft ook aan: ‘je mag ook best even aan de stof voelen’.
Zo mooi als het is uitgestald in de Grote Kerk hebben we het nog niet gezien. De wat theatrale ambiance geeft het wat extra’s, en stiekem hopen we natuurlijk dat op een dag de Phantom plaats neemt achter het orgel, om live zijn beroemde klanken te laten horen en de instrumentale klanken uit de andere musicals die er nu te horen zijn zal overstemmen.
Een fotoreportage: